Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie – FARA RZESZÓW

Niedziela Palmowa – 29.03.2015

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Męki Pańskiej zwaną Niedzielą Palmową. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Nastąpiła zmiana czasu, godziny Mszy św. pozostają bez zmian.

  2. W najbliższą środę całodzienna spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w godz. 8.30-19.00 z przerwami. Szczegóły na plakacie.

  3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień - czas liturgicznego upamiętnienia Tajemnicy Paschy Jezusa Chrystusa, której sercem i centrum jest Święte Triduum Paschalne.

  4. PORZĄDEK NABOŻEŃSTW PODCZAS TRIDUUM PASCHALNEGO:

MSZA ŚW Z POŚWIĘCENIEM OLEJÓW – odbędzie się w Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza. Jest to również pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza do katedry – rozpoczęcie o godz. 9.30.

WIELKI CZWARTEKMsza Wieczerzy Pańskiej sprawowana przez wszystkich kapłanów naszej parafii o godz. 18.00. Po Komunii św. uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Wyznaczone zostały godziny adoracji prowadzone przez grupy parafialne. Prosimy o zapoznanie się z godzinami czuwania przy Chrystusie.

WIELKI PIĄTEK - dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Jest sprawowana Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża, liturgią Komunii św. i przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Bożego Grobu. Droga Krzyżowa o godz. 9.00 i 17.30. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 23.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na „Boży Grób” i dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje abstynencja i post ścisły (ilościowy i jakościowy) – nie ma żadnych dyspens.

WIELKA SOBOTA - DZIEŃ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

Poświęcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 9.00 do 16.00 co pół godziny. Mimo, że nie ma postu zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ .- rozpocznie się o godz. 20.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza. W czasie liturgii nastąpi poświęcenie ognia, paschału oraz wody wraz z odnowieniem przyrzeczeń Chrztu św. Za odnowienie przyrzeczeń Chrztu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Zakończenie uroczystą procesją rezurekcyjną. Prosimy poszczególne grupy o zaangażowanie się w przygotowanie procesji.

  1. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msze św. jak w każdą niedzielę.

  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  3. Msza św. za parafian o godz. 19.30.

  4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 

Koniec ogłoszeń duszpasterskich Fara Rzeszów