Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV niedziela zwykła
11.09.2016 Rzeszów – Fara
1. W liturgii kościoła wspominamy:
Poniedziałek- Uroczystość NMP Rzeszowskiej, Suma odpustowa o godz. 18.00. Przewodniczy Ks. Abp Adam Szal z Przemyśla. Jest to pielgrzymka Rodzin z Rzeszowa i Służb mundurowych.
Wtorek- wspomnienie Św. Jana Chryzostoma
Środa- Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Sumy odpustowe w Parafiach: św. Krzyża na ul. 3 maja o godz. 12. 00 a przy ul. Krakowskiej o godz. 18.00
Czwartek- wspomnienie NMP Bolesnej
Piątek- wspomnienie Cypriana i Korneliusza
2. Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Adoracyjną o 12. 15 Droga Betlejemska. Dzisiaj o godz. 15. 00 Marsz Miłosierdzia, rozpoczęcie od Krzyża przy Zamku do Sanktuarium MB Rzeszowskiej, zakończenie Mszą św. o 16.30. Zapraszamy do udziału.
Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Wychowania, pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. W szczególny sposób w naszej Parafii będziemy się modlić na Mszach wieczorowych. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców , dzieci i młodzież.
3. W tym tygodniu przypada 3 czwartek miesiąca, modlimy się w intencji szkół Rzeszowa i nauczycieli. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 19.00 a po Eucharystii modlitwy przy obrazie Natalii Tułasiewicz.
4. W tym tygodniu 3 piątek miesiąca o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy .5. W Piątek po Mszy Świętej o 19. 00 spotkanie Ministrantów.
6. Serdecznie zapraszamy na obchody 77. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę w dniu 17 września.
W programie: 18.30 Msza św. w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, 19.30 modlitewne przejście pod Krzyż Ofiar Komunizmu i dalsza część uroczystości
7. W następną niedzielę 18 września odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.
8. W dniach od 15 do 18 września odpust w Dębowcu ku czci MB Bolesnej, szczegóły na plakacie.
9. W dniach od 17 do 18 września odbędzie się ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę
10. Przypominamy, że Sakramenty Wtajemniczenia Chrześcijańskiego (dzieci- Chrzest, I Spowiedź i Komunia Święta , młodzież- Sakrament Bierzmowania oraz Sakrament Małżeństwa zgodnie z prawem Kościelnym powinno się przyjmować w Parafii zamieszkania. W innym wypadku musi być zgoda Proboszcza Parafii zamieszkania.)
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Wszystkim Parafianom i gościom życzymy Błogosławieństwa Bożego i Opieki Matki Bożej.

Koniec ogłoszeń duszpasterskich Fara Rzeszów