Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX niedziela zwykła
16.10.2016 Rzeszów – Fara

1. W liturgii kościoła wspominamy:

poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
wtorek – Święto św. Łukasza Ewangelisty
czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego
piątek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię
sobota – wspomnienie św. Jana Pawła II

2. Dzisiaj w Kościele w Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej i przyjmujących Komunię Świętą.

3. W dzisiejszą niedzielę Mszą Świętą o godz. 12.15 rozpoczynamy Msze Święte z udziałem harcerzy. Będą się one odbywać w każdą III niedzielę miesiąca.

4. We wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania. Rozpoczęcie o godz. 17.30 różańcem i Msza Święta, a następnie spotkanie formacyjne.

5. Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w ogólnoświatowej akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”, która odbędzie się 18 października o godz. 9.00. Organizatorzy wzywają: „gdziekolwiek jesteś podejmij modlitwę na różańcu o jedność i pokój. Jeśli nie będzie możliwości na modlitwę o tej godzinie zachęcamy do modlitwy różańcowej w kościele w czasie nabożeństwa różańcowego lub wraz z rodziną w domu.

6. W związku z III czwartkiem miesiąca podejmujemy modlitwę w intencji szkół naszego miasta Rzeszowa za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz. Rozpoczęcie różańcem o godz. 17.30.

7. W piątek zbiórka ministrantów po Mszy Świętej wieczornej.

8. W następną niedzielę – Światowy Dzień Misyjny – rozpoczyna się Tydzień misyjny w Kościele.

9. Trwają rekolekcje w Seminarium Duchownym w Rzeszowie. Polecamy waszej modlitwie wszystkich kleryków przygotowujących się do kapłaństwa.

10. Zbliża się miesiąc listopad, w którym szczególnie pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Kartki na wypominki znajdują się na ołtarzach bocznych. Po wypisaniu imion zmarłych prosimy składać je w kancelarii lub zakrystii.

11. W związku z Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiać modlitwę przygotowującą nas do tego wydarzenia. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania tej modlitwy. Jest ona zamieszczona w naszej parafialnej gazetce „FARA”.

12. W ubiegłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego zebraliśmy do puszek 1730 zł. Bóg zapłać za ofiary.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

14. Msza Święta za parafian o godz.6.30.

15. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Koniec ogłoszeń duszpasterskich Fara Rzeszów