Ogłoszenia

 

 

Informacje Duszpasterskie
V Niedziela Zwykła 07. 02. 2016 r.
Parafia Rzeszów Fara
1.Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W poniedziałek, 8 lutego, we wspomnienie św. Józefiny Bakhity, obchodzimy II Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi ustanowiony przez Papieża Franciszka. W naszej parafii włączymy się w tą inicjatywę odnawiając w poniedziałek Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Kto może niech włączy się w modlitwę Koronką 8 lutego (z niedzieli na poniedziałek)
o godz. 3.00 w nocy (jest to ogólnopolska inicjatywa).

3. W dniach 7- 13 lutego będziemy przeżywać 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do abstynencji nie tylko w tygodniu Trzeźwości ale na cały Wielki Post. Zachęcamy do wpisywania się do nowo powstałej Internetowej Księgi Trzeźwości strona podana w gablocie ogłoszeń www.trzezwosc.rekolekcjonista.pl. Ponadto zachęcamy do wspólnej modlitwy z Radiem Via: w piątek 12 lutego o godz. 20.00 będzie różaniec w intencji trzeźwości prowadzony przez anonimowych alkoholików.

4.W środę, 10 lutego br. rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świat Paschalnych. Sekcja Polska „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” zachęca do ofiarowania postu ścisłego w Środę Popielcową w intencji pokoju i ustania prześladowań chrześcijan w Afryce Środkowej i na całym świecie.

5.W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły: trzy posiłki bezmięsne w tym jeden do syta. Msze św. będą odprawione o godz.: 6.30, 7.30, 8.30, 15.30, 18.00. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

4.W czwartek przeżywamy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, jest to XXIV Światowy Dzień Chorego. Centralne Uroczystości odbędą się pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza
w Sanktuarium Matki Bożej u Ojców Bernardynów o godz. 9.00. W Światowy Dzień Chorego w naszej parafii Msza św. w intencji Chorych będzie o godz. 8.30. wraz z udzieleniem sakramentu chorych
i błogosławieństwem na „sposób lourdzki”.

3.W czwartek przypada 10 dzień miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00. modlimy się w intencji Ojczyzny
i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

7.W piątek 12 lutego o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów obok Zamku, następnie przejdziemy ul. Szopena, Aleją Lubomirskich, 3 Maja, przez Plac Farny i ul. Sokoła do kościoła OO. Bernardynów, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa.

6.W Wielkim Poście odprawiana będzie Droga Krzyżowa, w każdy piątek, jak również w Środę Popielcową o godz. 17.30 i rano w piątki o godz. 9.00, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. Za udział
w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. We wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 a następnie spotkanie formacyjne w salce katechetycznej.

3. 16 lutego na Mszę św. wieczorową zapraszamy wraz z rodzicami dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zostaną im wręczone modlitewniki.

8. Msza św. za parafian zostanie odprawiona o godz. 11.00.

9.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Koniec ogłoszeń duszpasterskich Fara Rzeszów