Ogłoszenia

Ogłoszenia Parafialne – Fara Rzeszów
XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
20.11.2016 r.

1) W tym tygodniu wspominamy:
poniedziałek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;
wtorek – św Cecylii, Dz M;
czwartek – św Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, MM;

2) Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla – Ojciec Święty Franciszek oficjalnie zakończy Rok Święty Miłosierdzia zamknięciem Drzwi w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Dziękujmy Bogu za owoce tego roku. W parafiach całej diecezji na wszystkich Mszach św., dokonamy Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Centralne Uroczystości w Katedrze: o godz. 12.00 – Msza św. Na zakończenie uroczystości Ks. Biskup w imieniu diecezji dokona Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

3) Dzisiaj odbędzie się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego 1050. rocznicę Chrztu Polski. W programie: o godz. 15.00 Msza św. u OO. Bernardynów, o godz. 16.30 uroczystość przed pomnikiem, przy Urzędzie Marszałkowskim.

4) Również dzisiaj o godz. 12.15 w naszej parafii odbędzie się Msza św harcerska a po niej modlitwa za zmarłych harcerzy i harcerki.

5) We wtorek spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Rozpoczęcie Mszą św
o godz 18.00, następnie spotkanie w salce katechetycznej.

6) W piątek 25 dzień miesiąca – Nowenna do Dzieciątka Jezus. Rozpoczęcie o godz. 17.30, następnie Msza św w int próśb i podziękowań.

7) W sobotę 26 listopada Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Wolność i Miłość” Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na Dzień skupienia do świetlicy Domu Parafialnego kościoła pw. św. Krzyża w Rzeszowie (wejście od ul. Fircowskiego) na godz. 10.00. O godz. 12.00 Eucharystia.

8) W niedzielę 27 listopada rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana”. Zapraszamy do udziału w Mszach roratnich, które będą od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Przed Mszą św o godz. 17.45 – Godzinki. Zapraszamy również dzieci z lampionami.

9) Od poniedziałku 21 listopada pan organista będzie roznosił opłatki wigilijne na terenie parafii. Dobrowolne ofiary z tej okazji są przeznaczone dla pana organisty.

10) Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.
Zebraliśmy 1290zł

11) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedzieli, Źródła, Gościa Niedzielnego, Arki – aby pogłębić swoje wiadomości religijne.

12) Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i owocnego przeżywania całego rozpoczętego tygodnia.

Koniec ogłoszeń duszpasterskich Fara Rzeszów