Ogłoszenia

 

Ogłoszenia Parafialne – Fara Rzeszów
3 Niedziela Wielkanocna
19. 04. 2015r

1.) W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • w czwartek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski – współpatrona naszej parafii. Odpust parafialny będzie w Uroczystość św. Stanisława – 8 maja.
  • w sobotę Święto św. Marka Ewangelisty

2.) W dniach 19 – 25 kwietnia będziemy przeżywać VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Celem Tygodnia Biblijnego, jest świętowanie obecności Pisma Świętego we wspólnocie parafialnej i w naszych rodzinach oraz wzbudzenie większego zainteresowania jego lekturą. Zapraszamy na Sympozjum Biblijne – „Biblia a współczesne problemy rodziny”, które odbędzie się w sobotę, 25 kwietnia w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym na ul Witolda. Początek o godz. 9.00. W naszej wspólnocie zapraszamy na refleksje biblijne podczas Mszy św. wieczorowych.

3.) W przyszłą niedzielę – tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza – rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

4.) Zapraszamy na wielkie widowisko plenerowe „Przez chrzest na Golgotę. Misterium Męki Pańskiej” w wykonaniu Zespołu Ludowego „Sonina”, które odbędzie się dzisiaj, o godz. 19.00 w Nowym Amfiteatrze Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Rejtana.

5.) Dzisiaj w naszym kościele o godz. 17.00 odbędzie się koncert „Biały Pielgrzym”, poświęcony Janowi Pawłowi II (muzyka, śpiew i recytacje). Serdecznie zapraszamy.

6.) We wtorek Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

7.) Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie zaprasza młodzież szkół średnich oraz młodzież studencką (dziewczęta i chłopców) na spotkanie modlitewne w ramach cyklu „Dialogi z Jezusem”. Spotkanie odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2015 r. (piątek) w kaplicy seminaryjnej w godzinach 19.00-21.30. Zachęcamy młodzież do udziału.

8.) W piątek na Mszy św. o godz. 8.30 zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych.

9.) W sobotę (25 kwietnia) o godz 17.30, Nowenna do Dzieciątka Jezus z odczytaniem próśb i podziękowań, a następnie Msza św. wotywna.

10.) Kino Zorza w Rzeszowie zaprasza w dniach 24-26 kwietnia ( godz. 15.00) na film „Uwolnić Asię Bibi” – chrześcijankę z Pakistanu, skazaną na śmierć za rzekome bluźnierstwo wobec proroka Mahometa. Zapraszamy do skorzystania z tej propozycji. Szczegóły na plakacie.

11.) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

12.) Msza św za parafian o godz. 6.30.

13.) Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy radosnej niedzieli i owocnego przeżywania całego tygodnia.

 

Koniec ogłoszeń duszpasterskich Fara Rzeszów